Sertab Erener – Bastırın Kızlar

25 yıllık pop müzikteki başarısıyla bilinen Sertab Erener şarkılarını seslendirmeye devam ediyor. “Sakin Ol!”, “Aldırma Deli Gönlüm”, “Ateşle Barut”, “Sevdam Ağlıyor”, “Aslolan Aşktır”, “Yanarım”, “Zor Kadın”. “Vur Yüreğim”. “Kendime Yeni Bir Ben Lazım”, “Rengarenk”, “Koparılan Çiçekler”, “Bu Böyle” gibi birçok hit parçası bulunan ve 2003 Eurovision Şarkı Yarışması’nda “Everyway That I Can” ile birinci olarak ülkemize birinciliği kazandıran şarkıcı son olarak tek şarkılık Bastırın Kızlar çalışmasını yayınlayarak müzik dünyasına ve sevenlerine sundu. Sertab Erener aynı zamanda şarkının video klibini de yayınladı. Şarkıyı indirmek ve dinlemek için Sertab Erener Bastırın Kızlar mp3 indir.

Şarkının Sözleri Can Bonomo’ya Müziği İse Ersel Serdarlı’ya Ait!

Bastırın Kızlar isimli şarkının sözleri Can Bonomo tarafından yazıldı, müziği ise Ersel Serdarlı tarafından bestelendi. Hareketli ve enerjik bir müziğe sahip olan şarkının sözleri kadının gücüne ve kadın dayanışmasına vurgu yapıyor. Sertab Erener’de şarkının “güçlü kadın” imajına vurgu yaparcasına şarkıyı güçlü bir ses tonuyla seslendirmiş.

Şarkının Video Klibi  Şarkının Ruhunu Yansıtıyor!

Klipte birçok kadının rol aldığını görüyoruz. Aynı zamanda klipte tanıdık bir isim olan Fatma Turgut’ta var. Klip şarkı sözlerinin anlamını yansıtacak şekilde kadının birey olarak var olması gerektiği ve tek başına çok güçlü olduğu mesajı veriyor. Klibin prodüksiyonunu Dijital Sanatlar, klip yönetmenliğini Sinan Tuncay yapıyor. Klipteki kareografiler Beyhan Murphy’e ait. Klip çeşitli kadın rolleri danslarla ve müzikle harmanlanarak oluşturulmuş. Aynı zamanda klipte arka plan efektlerine yer verilmiş.

Şarkının Farkındalık Yaratması Bekleniyor!

Sertab Erener Bastırın Kızlar isimli parçasıyla kadınların yaşadıkları zorluklara yönelik farkındalık yaratmaya çalışıyor. Kadınlara zorlukları çabalayarak yenebilecekleri mesajı veriyor. Sertab Erener  “Sloganımız Bastırın Kızlar unutmayın!” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir